OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażak OSP pokazał swój dojazd do remizy, wyjazd zastępu do wypadku i samą akcję

- Publikujemy filmy z naszych działań, by zachęcać młodych chłopaków, by wstąpili w nasze szeregi. Przełamujemy też stereotypy i pokazujemy jak naprawdę wyglądają nasze akcje - mówi Stanisław Ślaga, zastępca naczelnika OSP Kasina Wielka. Na ostatnim filmie widać dojazd strażaka do remizy, przygotowanie strażaków do wyjazdu, sam dojazd na miejsce działań i akcję ratowniczą po zderzeniu trzech pojazdów.

- Od początku 2019 roku chcieliśmy zmienić nieco oblicze jednostki i dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby wrzucać do sieci nagrania z akcji. Chodzi o dotarcie do młodych chłopaków, których rzadko już można spotkać na dworze, bo siedzą przed komputerami. To też nasz pomysł na łamanie stereotypów, bo niektórzy dalej żyją takimi wyobrażeniami, że wszyscy strażacy siedzą w remizie i na dźwięk alarmu zjeżdżają po rurze do garażu - tłumaczy Stanisław Ślaga z OSP Kasina Wielka.

Pierwsze filmy strażacy nagrywali za pomocą kamery, zamontowanej w samochodzie. W tym roku nagrywają akcje z kamery umieszczonej na hełmie, dzięki czemu dokładniej widać poszczególne czynności, wykonywane na miejscu akcji.

Poniższe nagranie pokazuje dojazd do remizy, przygotowania do wyjazdu, sam dojazd na miejsce zdarzenia i akcję ratowniczą po zderzeniu trzech pojazdów na drodze krajowej nr 28 w Kasinie Wielkiej, do którego doszło 21 marca. W zdarzeniu dwie osoby zostały poszkodowane i przewiezione do szpitala.

- Zobacz, jak to jest być strażakiem, przyjedź z nami do remizy i bądź gotowy do wyjazdu. Poznaj naszą pracę i dołącz do nas - poczuj to coś, chęć pomagania innym, wyjedź z nami na akcję i zechciej przynależeć do naszej strażackiej rodziny - zachęcają strażacy z OSP Kasina Wielka.

(Fot.  screeny z wideo)

26 marca 2020 20:16
Udostępnij na Facebooku