OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażak OSP Wieliczka potrzebuje pomocy po wypadku

Konrad Tańcula miał poważny wypadek samochodowy jadąc do pracy. Od 2 tygodni w ciężkim stanie leży w szpitalu. Gdy się wybudzi, będzie musiał przejść kilka operacji a potem długą i kosztowną rehabilitację. Koledzy z jednostki proszą o pomoc, uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy.

- 28 stycznia o godzinie 3.00 nad ranem jadąc do pracy Konrad uległ poważnemu, czołowemu zderzeniu z samochodem dostawczym pod Nowym Targiem i w stanie ciężkim znajduje się do dziś w tamtejszym szpitalu. Nadal wspierany w podstawowych czynnościach przez aparaturę medyczną każdego dnia czeka na poprawę swojego stanu zdrowia. Już dziś lekarze określają wprost - gdy się wybudzi - czeka go najpierw kilka operacji, a potem długa i żmudna rehabilitacji. Niestety - jak sobie Państwo zdajecie również sprawę - kosztowna rehabilitacja - czytamy we wpisie strażaków z OSP Wieliczka.

Jak zaznaczają koledzy, Konrad wielokrotnie angażował się w lokalne wydarzenia, m.in. jako wolontariusz.

- Również w tej formie bycia strażakiem - ochotnikiem, wiele razy pomagając ludziom w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych. Dziś to On będzie potrzebował naszej pomocy. Dlatego my - społeczeństwo OSP Wieliczka - zawracamy się z prośbą do Państwa - uruchamiając internetową zbiórkę finansową, z której to wszystkie środki zostaną przekazane rodzinie Konrada na koszty jego leczenia i rehabilitacji - informują strażacy.

Można pomóc za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl, na którym prowadzona jest zbiórka.

(Fot. OSP Wieliczka)

12 lutego 2020 10:00
Udostępnij na Facebooku