OSP Wojciechów Ochotnicza Straż Pożarna Wojciechów

Strażak OSP Wojciechów na podium "Biegu na Szczyt - RONDO 1"

W dniu 24 lutego 2018 roku w warszawskim wieżowcu RONDO 1 odbyły się VIII zawody "Bieg na Szczyt - RONDO 1".
W trakcie tych zawodów rozegrano konkurencję "Strażackie schody", która polegała na wbiegnięciu w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim oraz z podłączonymi aparatami ochrony dróg oddechowych na 38 piętro wieżowca RONDO 1.

Strażacy mieli do pokonania 836 schodów w zespołach dwuosobowych. Strażackie zawody były rozgrywane w kategorii strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, zespoły mieszane czyli tzw.: "mixy" i grupa strażaków PSP powyżej 75 lat.

W wyniku rywalizacji drużyna w składzie dh Marcin OZIMEK (OSP KSRG Wojciechów) i dh Paweł KOWALSKI (OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza) zajęli drugie miejsce w kategorii strażaków OSP z czasem 7 minut i 7 sekund.

W zawodach "Bieg na Szczyt - RONDO 1" w konkurencji "Strażackie schody" brało udział ponad 130 strażaków i strażaczek z całej Polski, a jedynymi reprezentantami województwa lubelskiego byli strażacy z gminy Wojciechów.

To już kolejna wygrana wojciechowskich strażaków. Strażacy z OSP Wojciechów w zawodach "Bieg na Szczyt - RONDO 1" wzięli udział już trzeci raz i za każdym razem stawali na podium jako jedyni reprezentanci województwa lubelskiego.

25 lutego 2018 01:03
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wojciechów, lubelski, rondo, lubelskie, bieg, OSP, zawody, na, warszawa, ksrg, szczyt,