OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażak zarażony koronawirusem. Ponad 40 funkcjonariuszy i pracowników komendy na kwarantannie.

Cała zmiana strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz pracownicy administracyjni Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim są poddani domowej kwarantannie. Okazało się, że jeden ze strażaków jest zakażony koronawirusem. - Strażaków wyłączonych z działań zastąpili koledzy z ościennych miejscowości, w razie pożaru czy wypadku mieszkańcy są bezpieczni - uspokaja st. kpt. Rafał Melnyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie.

W miniony czwartek u jednego z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim potwierdzono zakażenie koronawirusem.

- Po konsultacji z sanepidem wdrożyliśmy przygotowane na taką okoliczność procedury. Strażacy pozostali w budynku komendy, nie wyjeżdżając do działań. W tym czasie przyjechał zastęp z Działdowa i stacjonował w pobliskiej remizie OSP w gotowości do ewentualnego wyjazdu. Pomieszczenia komendy, sprzęty i pojazdy zostały zdezynfekowane, strażacy z Nowego Miasta Lubawskiego udali się na kwarantannę domową, a do pomieszczeń komendy weszli strażacy z Działdowa. Od tego momentu strażaków poddanych kwarantannie zastępują strażacy z Działdowa i Iławy, od jutra także z Nidzicy, którzy na zmianę będą pełnić dyżury w Nowym Mieście Lubawskim - tłumaczy st. kpt. Rafał Melnyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie w rozmowie z OSP.PL.

Kwarantanną objęto także pracowników administracyjnych komendy, łącznie ze strażakami to ponad 40 osób. - Teren działań strażaków z Nowego Miasta Lubawskiego jest w pełni zabezpieczony, nie ma tutaj żadnego zagrożenia dla mieszkańców. Działamy na bieżąco - dodaje Melnyk.

Strażak, u którego wykryto zakażenie koronawirusem, został przewieziony do szpitala.

(Fot. KP PSP Nowe Miasto Lubawskie)

30 marca 2020 16:03
Udostępnij na Facebooku