OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strzelanina na osiedlu w Raciborzu. Nie żyje policjant.

Policjant wydziału kryminalnego został zastrzelony przez 40-letniego napastnika Do tragedii doszło dzisiaj rano podczas próby zatrzymania mężczyzny na osiedlu Chełmońskiego w Raciborzu.   
    
Jak poinformowała podinsp. Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przed 8.00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę. Chwilę później napłynęło drugie zgłoszenie, z którego wynikało, że ten sam mężczyzna ubrany w sposób łudząco przypominający mundur policji, zatrzymuje do kontroli inne samochody.  
  
Na miejsce natychmiast skierowano kilka policyjnych patroli. Gdy na miejsce dojechali funkcjonariusze wydziału kryminalnego, napastnik oddał w ich kierunku kilka strzałów z broni.  Postrzelony został jeden z policjantów. Świadkowie cytowani przez naszraciborz.pl mówią o jednym z funkcjonariuszy zakładającym kamizelkę kuloodporną i proszącym przechodniów o wezwanie karetki. 
 
Pomimo podjętej reanimacji, życia policjanta nie udało się uratować. Jak informuje policja, 40-letni napastnik został zatrzymany i z raną postrzałową trafił do szpitala.

(Źródło i fot: NaszRaciborz.pl)

 

 

4 maja 2021 10:48
Udostępnij na Facebooku