OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

"Święty Florianie, chroń nas od ognia!" - Dzień Strażaka w naszej jednostce

Tradycyjnie, w trzeciomajowy poranek świętowaliśmy Dzień Strażaka.


Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 7.00, w której dziękowaliśmy Bogu przez wstawiennictwo Św. Floriana i Matki Najświętszej za opiekę nad naszą jednostką.
Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz na plac przed strażnicą wraz z Jawornicką Orkiestrą Dętą na czele.
Po dotarciu na plac dowódca kompanii - naczelnik Paweł Cygan wydał stosowne komendy do podniesienia flagi państwowej na maszt. Poczet flagowy składał się z naszych druhen: Małgorzaty Kmiecik, Ilony Hudaszek i Natalii Brewczyńskiej.
Gdy minęła część oficjalna, druhowie i orkiestra wraz z zaproszonymi gośćmi: ks. Proboszcz Władysław Salawa, ks. Sławomir Głuszek, Poseł na Sejm RP Jarosław Szlachetka, kpt Andrzej Łotocki, sołtys Władysław Kurowski oraz członkami honorowymi naszej OSP: Jan Burkat, Tadeusz Włoch udali się na wspólne śniadanie, przygotowane przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet „Róża" z Jawornika.
Po zgromadzeniu się przy stołach odmówiono krótką modlitwę, której przewodniczył ksiądz Proboszcz.

Po posiłku głos zabrali zaproszeni goście.

Poseł Jarosław Szlachetka dziękował za bezinteresowną pomoc strażakom oraz oznajmił, że dotacje na fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy są pewne i ujrzymy go już w tym roku.
Sołtys Władysław Kurowski mówił o dobrej współpracy z naszą jednostką i wyraził uznanie druhom za nieocenioną pracę na rzecz społeczeństwa.
Ksiądz Proboszcz Władysław Salawa chwalił współpracę między organizacjami, działającymi w Jaworniku i ich wzajemne wspomaganie się, co bardzo zacieśnia wspólnotę w naszej miejscowości.

 

Zarząd i druhowie OSP Jawornik składają serdeczne podziękowania Orkiestrze Dętej pod przewodnictwem Roberta Bylicy za uświetnienie uroczystości oraz Paniom ze Stowarzyszenia „Róża" za przygotowanie śniadania i obsługę.

 

dh Piotr Norek

 

1 czerwca 2018 21:11
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: jawornik, myślenice, OSP, dzień strażaka,