OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Szczęśliwy finał poszukiwań 69-letniego mężczyzny w Zawadzkiem!

Szczęśliwy finał poszukiwań! 69-letni mieszkaniec Zawadzkiego został odnaleziony żywy w okolicach ul. Chopina w Zawadzkiem.

- W niedzielę o godzinie 8:00 wznowiliśmy działania, które skupiły się na przeszukaniu terenów leśnych w okolicach ulic Świerklańskiej, Ogrodowej i DW 426. Gdy okazało się, że poszukiwanego w tym rejonie działań nie ma skupiliśmy się na okolicach Basenu Leśnego, Stadionu Miejskiego, cmentarza i byłej strzelnicy. Po ich przeszukaniu udaliśmy się lasem do ulicy Lublinieckiej - informują druhowie z OSP Zawadzkie. Podczas oczekiwania na dalsze dyspozycje w naszej remizie, wpłynęła do nas informacja o tym, że mężczyzna został znaleziony w okolicy ulicy Chopina, gdzie mieliśmy się udać po krótkiej przerwie - dodają.  
 
Poszukiwanego mężczyznę odnalazł jeden z mieszkańców, który mieszka nieopodal. Niezwłocznie zawiadomił on policjantów, a przybyły na miejsce patrol udzielił 69-latkowi pomocy i wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego. Ten przetransportował go w stanie stabilnym do szpitala w Strzelcach Opolskich.  
   
Do zdarzenia zadysponowano GBA-Rt i GCBA z OSP Zawadzkie, GBA-Rt z OSP Kielcza, GBA z OSP Żędowice oraz kilka radiowozów policji z KP w Zawadzkiem, KPP w Strzelcach Opolskich, SPPP w Opolu oraz ZRM „P" z podstacji w Zawadzkiem.  

 
 
(info i foto: OSP Zawadzkie)

 

21 października 2018 22:54
Udostępnij na Facebooku