OSP Winiary Ochotnicza Straż Pożarna Winiary

Szkolenie w Aschheim powiat Monachium

W dniach 14-16.10.2016r. w miejscowości Aschheim powiat Monachium odbyło się szkolenie strażaków OSP oraz PSP z Powiatu Wielickiego oraz Krakowskiego w komorze rozgorzeniowej. Naszą jednostkę reprezentował druh Krzysiek Jaroś
W piątek wieczorem odbyło się szkolenie teoretyczne przygotowujące wszystkich do zachowania się w przypadku rozgorzenia oraz krótkie szkolenie praktyczne polegające na stworzeniu płaszczu ochronnego. Następnego dnia strażacy zameldowali się na poligonie przeznaczonym do szkolenia w komorze rozgorzeniowej. Pierwszym zadaniem strażaków było pokonanie toru przeszkód następnie ewakuacja osoby poszkodowanej z zadymionego pomieszczenia. W trzecim zadaniu na komendę 'flashover' następowało nagle rozgorzenie w pomieszczeniu i strażacy w bardzo krótkiej chwili musieli stworzyć sobie płaszcz wodny, chroniący ich od ognia i temperatury i powoli wycofywali się z zagrożonego miejsca. Temperatura w pomieszczeniu przy ziemi wynosiła ok 200 stopni i była to najbezpieczniejsza i najniższą temperatura w pomieszczeniu, gdyż jak wiemy ogień, oraz temperatura jest wyższa wraz z wysokością pomieszczeni.
Wszyscy strażacy przeszli pozytywnie szkolenie, bogatsi o wiedzę praktyczną i teoretyczną z certyfikatami powrócili do macierzystych jednostek w niedzielę wieczorem .

24 października 2016 19:07
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: szkolenie, OSP, Winiary,