OSP Śliwice Ochotnicza Straż Pożarna Śliwice

Szkolenie z zakresu obsługi lądowiska LPR.

Dn. 8 kwietnia w godzinach wieczornych udaliśmy się zastępem GBA na szkolenie doskonalące z zakresu zabezpieczania lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Na początku instruktor z KP PSP Tuchola przypomniał wszystkim druhom część teoretyczną. Po krótkim przypomnieniu zastępy udały się na gminne lądowisko w Cekcynie, gdzie odbyła się część praktyczna. Po chwili zjawił się śmigłowiec, który wylądował na przygotowanym lądowisku w warunkach nocnych. Po wylądowaniu ratownik będący członkiem załogi szczegółowo opowiadał o budowie i wyposażeniu maszyny. Druhowie otrzymali też cenne wskazówki co do przygotowania lądowiska, tak aby załoga mogła jak najbezpieczniej podejść do lądowania. Wszyscy obecni mogli zobaczyć wyjścia ewakuacyjne, umiejscowienie butli z tlenem, akumulatora, zbiornika z paliwem. Druhowie mogli też zobaczyć jak wydostać nosze z poszkodowanym czy jak odpiąć pasy członkom załogi. Strażacy mogli zadawać pytania, na które ratownik chętnie udzielał odpowiedzi. Następnie ponownie zabezpieczono lądowisko i druhowie mogli zobaczyć start śmigłowca w warunkach nocnych. 

 

Przed szkolenie usuwaliśmy kolejną w ostatnim czasie plamę substancji ropopochodnej na ul. Sychowskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Sychowskiego i Czerskiej.

9 kwietnia 2016 11:05
Udostępnij na Facebooku