OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Trąba powietrzna w Małopolsce uszkodziła 60 budynków. Ponad 3 tysiące interwencji strażaków.

Trzy osoby zostały lekko ranne wskutek nawałnic i burz, jakie przeszły w czwartek wieczorem i w nocy. Wichura uszkodziła blisko 700 dachów. Najwięcej zniszczeń jest w Małopolsce, gdzie nad wsiami Librantowa i Koniuszowa przeszła trąba powietrzna.

Po przejściu nawałnic i wichur strażacy na terenie całego kraju wyjeżdżali ponad 3000 razy. Najwięcej interwencji było na Mazowszu, Śląsku oraz w Małopolsce.

- Strażacy do tych zdarzeń związanych z pogodą, a więc intensywnym wiatrem, opadami deszczu, lokalnie trąbami powietrznymi czy gradobiciami, w całym kraju interweniowali ponad 3100 razy. Najwięcej interwencji odnotowano na Mazowszu, niemal 800, później Śląsk, Małopolska, ale to też inne województwa: Lubelszczyzna, województwo łódzkie, podlaskie i Ziemia Opolska - mówił na antenie TVN24 rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Batorski.

Wichura uszkodziła prawie 700 dachów, z czego ponad 60 zostało całkowicie zerwanych. Strażacy wypompowywali wodę z zalanych terenów oraz usuwali połamane drzewa. Zabezpieczali także uszkodzone domostwa przed dalszymi opadami.

Trzy osoby zostały lekko ranne.

(Źródło, fot. TVN24/x-news)

 

25 czerwca 2021 09:47
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: trąba powietrzna, burza, wichura,