OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Tragedia podczas wyprzedzania na DK11. Kierująca osobówką nie żyje.

Kobieta kierująca fordem focusem zginęła na miejscu po czołowym zderzeniu z ciężarówką. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godziny 16 na drodze krajowej nr 11 w Kotlinie.

– W miejscowości Kotlin, na łuku drogi, kobieta jadąca z Jarocina w kierunku Pleszewa, wyprzedzała ciąg samochodów. Zderzyła się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem ciężarowym. Kobieta zginęła na miejscu – poinformowała asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Na miejsce wypadku zadysponowano trzy zastępy z JRG Jarocin wraz z oficerem operacyjnym, jednostkę OSP Kotlin i OSP Racendów. Działania ratowników polegały na wykonywaniu dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe osobowym przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz równoległym udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W trakcie próby uwolnienia osoby poszkodowanej lekarza stwierdził zgonu osoby poszkodowanej. Strażacy równolegle do prowadzonych działań medycznych odłączyli akumulator w pojeździe ciężarowym oraz posypali wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem.

W trakcie dalszego rozpoznania i konsultacji KDR z policją ustalono, że w wypadku uczestniczył trzeci pojazd – samochód ciężarowy przewożący trociny oraz drewno, który oczekiwał na jezdni w odległości 100 metrów od bezpośredniego miejsca wypadku. W drugim pojeździe ciężarowym w wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ tył naczepy. Samochód ten po oględzinach dokonanych przez policję nadawał się do dalszej jazdy.

(Fot. asp. Bartosz Porażewski/KP PSP Jarocin)

20 grudnia 2018 11:50
Udostępnij na Facebooku