OSP Leśniów Wielki Ochotnicza Straż Pożarna Leśniów Wielki

Tragiczna seria wypadków w okolicy Leśniowa Wielkiego - ku przestrodze

10.06.2016, godzina 14.11, DK32 Zielona Góra – Leśniów Wielki. Nasza jednostka została zadysponowana do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie młode dziewczyny, a 4 osoby zostały ranne. Ogromna tragedia i pytanie dlaczego.
Od tej tragedii nie miną nawet miesiąc.

03.07.20016, godzina 6.39, DK32 Zielona Góra – Leśniów Wielki. Ten niedzielny poranek również okazał się tragiczny. W wyniku dachowania samochodu osobowego na miejscu śmierć poniosły trzy osoby. Prawdopodobnie nadmierna prędkość nie zostawiła im żadnych szans na przeżycie. 

10.07.2016, godzina 9.02, DW279 Nietków – Leśniów Wielki. Kolejny spokojny niedzielny poranek przerywa dźwięk syreny strażackiej. Po dotarciu na miejsce zastajemy mocno rozbitego Land Rovera w przydrożnym rowie. Skutek – jedna osoba zginęła na miejscu, druga ciężko ranna która została przygnieciona przez koziołkujący samochód. Obie osoby prawdopodobnie nie miały zapiętych pasów. Na miejsce zdarzenia przyjeżdża kolega poszkodowanych osób, policjanci od razu czują od kierującego silną woń alkoholu. Efekt – prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Niestety jak czas pokazał nic go to nie nauczyło.

10.07.2016 czyli ten sam dzień, godzina 15.01, miejscowość Leśniów Wielki. Dyżurny po raz kolejny wzywa naszą jednostkę do wypadku. Po dojeździe na miejsce od razu rozpoznaliśmy znajome auto. Za kierownicą ta sama osoba która została zatrzymana dzisiaj rano za jazdę po pijanemu z wynikiem prawie dwa promile. Jak się okazało kierujący, co nie trudno się domyśleć kompletnie pijany. Podczas próby ominięcia grupki dzieci stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przydrożną skarpę. Cudem nikt nie zginą w tym zdarzeniu. Kierowca pół przytomny z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

Krótko podsumowując: w ciągu jednego miesiąca w wypadkach tylko w naszej okolicy życie straciło sześć osób, a sześć zostało rannych. Każda taka sytuacja to ogromna tragedia dla naszych bliskich, jedźmy ostrożnie i szanujmy życie swoje, naszych współpasażerów oraz innych uczestników drogi. O to gorąco apelujemy do kierowców.

OSP Leśniów Wielki

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z portalu poscigi.pl
Kopiowanie i rozpowszechnianie zabronione

10 lipca 2016 23:15
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: tragedia, DK32, Leśniów Wielki,