OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Tragiczny bilans wichur nad Polską. Nie żyją cztery osoby, już ponad 5200 wyjazdów strażaków.

Najtragiczniejsze żniwo wichura zebrała w województwie dolnośląskim, gdzie zginęły cztery osoby. Trzy z nich zginęły w samochodach, na które spadły drzewa, czwartą ofiarą jest pracownik budowy, na którego zawaliła się ściana budynku.

- W związku z frontem atmosferycznym przechodzącym przez Polskę wzmocnione zostaly stany osobowe w stanowiskach kierowania komend wojewódzkich i powiatowych/miejskich PSP oraz jednostkach ratowniczo - gaśniczych w 5 województwach tj. zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim - poinformowała przed godziną 17 Komenda Główna PSP.

Do godziny 16:00 w całej Polsce odnotowano ponad 5200 interwencji strażaków, związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Wichury doprowadziły do śmierci czterech osób. W miejscowości Rusko w powiecie świdnickim dachował samochód dostawczy. Zginął jego kierowca. Z kolei w miejscowości Siechnice na pracownika budowy zawaliła się ściana budynku. We Wrocławiu przy ulicy Żużlowców pod wpływem silnego wiatru drzewo zawaliło się na samochód, zginęły dwie osoby jadące pojazdem.

W pobliżu Gryfic w województwie zachodniopomorskim pociąg uderzył w drzewo, powalone na tory przez wiatr. Trzech pasażerów pociągu zostało poszkodowanych.

W większości województw - poza lubelskim i małopolskim - obowiązują ostrzeżenia pierwszego lub drugiego stopnia, dotyczące silnego wiatru.

(Fot. TVN24/x-news, KM PSP Toruń, KP PSP Drawsko Pomorskie, KP PSP Puck)

21 października 2021 19:15
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: powalone drzewo, silny wiatr, wichura,