OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Tragiczny pożar budynku jednorodzinnego w miejscowości Strzeszewo

Dnia 19.12.2017 r. o godzinie 23:13 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA 419[M]11 do pożaru wolno stojącego budynku jednorodzinnego w miejscowości Strzeszewo gm. Glinojeck. W zgłoszeniu od dyspozytora PSK Ciechanów dostaliśmy informację o znajdującej się osobie w środku budynku. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy objęty pożarem cały budynek wraz z poddaszem. Od razu przystąpiliśmy do działania. Podaliśmy jeden prąd wody na budynek, drugi wraz z rotą strażaków w Aparatach ochrony dróg oddechowych (ODO) wszedł do budynku. Na samym początku akcja okazała się tragiczna, ponieważ strażacy odnaleźli zwęglone już ciało mężczyzny, o którym dostaliśmy informację w zgłoszeniu.

W budynku znaleźliśmy także butle Propan-Butan, którą wynieśliśmy z budynku i schłodziliśmy. Naszym zadaniem było także dogaszenie budynku oraz rzeczy znajdujących się w środku. Na miejsce dojechał zastęp GCBA z OSP Szyjki oraz dwa zastępy GCBA z JRG Ciechanów. Na miejsce akcji dojechał także zastępca dowódcy jednostki JRG Ciechanów oraz zastępca komendanta KP PSP Ciechanów.

Akcja strażaków była utrudniona, ponieważ w pobliżu nie było sprawnego hydrantu. Przybyły na miejsce prokurator zrobił oględziny. My wraz z jednostką z OSP Szyjki wróciliśmy do bazy. Na miejscu został jeden zastęp z JRG Ciechanów oraz prokurator prowadzący dalej oględziny miejsca zdarzenia.

Cała akcja trwała około 3 godziny.

Siły i środki:
OSP KSRG Glinojeck
OSP Szyjki
JRG Ciechanów x2 oraz zastęp operacyjny JRG Ciechanów
ZRM x2
Policja Glinojeck
Wydział kryminalny KPP Ciechanów
Prokurator

20 grudnia 2017 03:49
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: tragiczny pożar, osp glinojeck,