OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Tragiczny wypadek we mgle. 87-latek wjechał prosto pod ciężarówkę.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (4.01) w południe na skrzyżowaniu w Czerwonej Wodzie w gminie Węgliniec. 87-letni kierowca fiata cinqecento, we mgle wjechał na skrzyżowanie prosto pod rozpędzoną ciężarówkę. Mężczyzna zmarł krótko po przewiezieniu go do szpitala.   
   
Na nagraniu z monitoringu opublikowanym przez portal PiraciDrogowi.pl widać, jak kierujący fiatem cinquecento 87-latek zatrzymał się przed wjazdem na skrzyżowanie i ustąpił pierwszeństwa jadącemu z prawej strony, innemu samochodowi osobowemu. Niestety chwilę później dodał gazu, wjeżdżając prosto pod jadącą główną drogą ciężarówkę.         
   
- Pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci ustalili, że 87-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającego się pojazdu ciężarowego, kierowanego przez 35-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Podróżujący fiatem został przewieziony do szpitala. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł - poinformowała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

(fot: PiraciDrogowi.pl / DP Energia - Centrum Pomp Ciepła / KWP Wrocław)

5 stycznia 2021 19:45
Udostępnij na Facebooku