OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Trzy osoby zginęły w wypadku w Lubelskiem. Auto wybiło się na nasypie i wpadło do wody.

Tragiczny wypadek na drodze z Opatkowic do Łęki w województwie lubelskim. Peugeot uderzył w wał, następnie w drzewo, dachował i wpadł do zbiornika wodnego. Zginęło dwóch młodych mężczyzn oraz 15-letnia dziewczyna.

Do wypadku doszło w środę około godziny 23.

- Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot na wzniesieniu i łuku drogi biegnącej przez wał wiślany, zjechał z drogi, a następnie z nasypu wału wiślanego gdzie wybiło go w powietrze. Samochód uderzył w drzewo, po czym dachował i wpadł do zbiornika wodnego, kołami do góry - informuje podkomisarz Ewa Rejn - Kozak z policji w Lublinie.

Służby ratownicze zostały powiadomione bardzo szybko przez osoby, które jechały samochodem z przeciwnego kierunku jazdy. Na miejsce, poza policją zadysponowano straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Konieczne było użycie przez straż specjalistycznego sprzętu, żeby wydostać z auta osoby, które nim podróżowały.

- Mimo natychmiast podjętych czynności ratowniczych oraz długo prowadzonej reanimacji, życia uczestników wypadku nie dało się uratować. To dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 19 lat z powiatu opolskiego oraz 15-latka z powiatu puławskiego - dodaje policjantka.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

(Fot. lublin112.pl)

 

12 listopada 2020 17:02
Udostępnij na Facebooku