OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

Trzy, pełne emocji brązy dla najmłodszych!

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z naszej jednostki, przygotowywani wcześniej i doglądani przez opiekunów, brali udział w I Halowym Turnieju Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, organizowanym przez OSP Nowa Wieś na Hali Widowiskowo - Sportowej w Dobczycach.

W turnieju brało udział po kilka drużyn z jednostek: OSP Nowa Wieś, OSP Brzączowice, OSP Kornatka, OSP Gruszów i OSP Jawornik.

Konkurencje odbywały się w kategoriach Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz Dziecięce Drużyny Pożarnicze. Każda z kategorii była dzielona jeszcze na dwie podkategorie: żeńska oraz męska/mieszana.

Wśród naszych najmłodszych wyłoniono trzy drużyny, które zajęły trzy trzecie miejsca, za co należą się serdeczne gratulacje i uznanie:

  • drużyna mieszana DDP: Franciszek Wilkołek, Szymon Szewczyk, Mateusz Graliński, Weronika Cudak, Marcin Cudak
  • drużyna żeńska MDP: Patrycja Cudak, Natalia Norek, Aleksandra Wilczyńska, Anna Papiernik, Karolina Kanicka
  • drużyna mieszana MDP: Przemysław Rozum, Dominika Kaczmarczyk, Kacper Cudak, Bartłomiej Suder, Dawid Filuciak

Każda drużyna wykonywała trzy konkurencje. W pierwszej, wyznaczony przez opiekuna przedstawiciel miał za zadanie wypełnić test 15 pytań zamkniętych o tematyce pożarniczo-ratowniczej. Kolejną konkurencją była sztafeta pożarnicza z przekazywaną prądownicą, a ostatnią ćwiczenie bojowe.

Najmłodsi po odbytym turnieju są bardzo zadowoleni i z pewnością będą chcieli startować w kolejnych edycjach. Taki turniej jest wspaniałym przykładem na to, jak młodzież i dzieci mogą aktywnie i owocnie spędzać czas. Organizatorom dziękujemy za piękną i bezinteresowną inicjatywę, jaką było to wydarzenie.

Przed nami jeszcze dwa, istotne tegoroczne zmagania: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny oraz Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP z Gminy Myślenice. Będzie działo się wiele!

Zapraszamy kolejnych młodych do naszej jawornickiej drużyny! Zapewniamy niezapomnianą przygodę w tajnikach pożarnictwa i ratownictwa!

 

dh Piotr Norek

9 lutego 2020 22:10
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: turniej, myślenice, MDP, sport, DDP, jawornik, zawody, Dobczyce,