OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Ulice zamieniły się w rwące potoki. Po kolejnych nawałnicach zalane domy i remizy OSP.

Nawałnice i burze przeszły w czwartkowy wieczór i noc nad województwem śląskim. Woda podtopiła m.in. budynki Urzędu Gminy w Krzyżanowicach, remizy OSP w Krzyżanowicach oraz Owsiszczach, posterunek policji oraz wiele prywatnych posesji.

Od czwartku do godziny 9:00 w piątek strażacy z województwa śląskiego odnotowali 659 zdarzeń, w które było zaangażowanych ponad 700 zastępów PSP i OSP w sile ok. 2800 strażaków. Najwięcej interwencji było w powiecie wodzisławskim - 381, rybnickim - 75 oraz raciborskim - 69.

Woda podtopiła m.in. remizy OSP w Krzyżanowicach i Owsiszczach, posterunek policji, budynki Urzędu Gminy w Krzyżanowicach, piwnice w szpitalu w Rydułtowach oraz piwnice szkół w Katowicach i Gaszowicach.

- Cały czas trwa usuwanie skutków opadów. Działania polegają przede wszystkim na wypompowywaniu wody z podtopionych posesji, zalanych piwnic i niższych kondygnacji budynków, udrażnianiu zatkanych przepustów, pompowaniu wody oraz zapewnianiu przejezdności dróg - informuje mł. bryg. Aneta Gołębiowska z Kommendy Wojewódzkiej PSP W Katowicach.

W Katowicach samochód uderzył w drzewo, przewrócone na drogę krajową nr 86, po czym wpadł do rowu. Kierowca trafił do szpitala.

(Fot. naszraciborz.pl, Sołectwo Owsiszcze)

14 maja 2021 11:13
Udostępnij na Facebooku