OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Uroczysta zbiórka w KP PSP w Grajewie

30 czerwca 2020 roku na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przeniesienia służbowego do innej jednostki organizacyjnej PSP dotychczasowego komendanta powiatowego PSP st. bryg. Andrzeja Jabłońskiego oraz poświęceniem nowego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego Toyota Hilux.


Zmiana służby rozpoczęła się od złożenia meldunku komendantowi powiatowemu PSP st. bryg. Andrzejowi Jabłońskiemu przez dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Daniela Lewczuka. Przechodzący do służby w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Andrzej Jabłoński podziękował funkcjonariuszom, pracownikom oraz przedstawicielom władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służbi instytucji za dotychczasową współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.


W dalszej części uroczystości zaproszeni goście w ciepłych słowach podziękowali komendantowi za trud i wysiłek włożony w dbałość o stan ochrony przeciwpożarowejna terenie powiatu oraz inne wspólne przedsięwzięcia dla lokalnej społeczności i życzyli dalszego rozwoju zawodowego. Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej PSPw Grajewie podziękowali st. bryg. Andrzejowi Jabłońskiemu za 26 lat służby w szeregach jednostki, w tym za ostatnie 8 lat na stanowisku komendanta powiatowego PSP.
Na zakończenie uroczystości współpracownicy pogratulowali panu komendantowi awansu i wręczając pamiątkową szablęzłożyli życzenia sukcesów w dalszej służbie.


Obecni na uroczystości kapelan powiatowy strażaków ks. Andrzej Traczyk oraz dziekan dekanatu grajewskiego ks. Dariusz Łapiński dokonali poświęcenia nowego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego Toyota Hilux, który 22 czerwca 2020 roku został wprowadzony do podziału bojowego. Pojazd został przekazany naszej jednostce w formie darowizny przez Fundację Siepomaga.

Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie
Zdjęcia:Archiwum KP PSP w Grajewie

http://www.grajewo.straz.bialystok.pl/

2 lipca 2020 14:13
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wojewódzki, komendant,