OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Uroczyste przekazanie samochodów druhom OSP i strażakom PSP z Grajewa

Uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie odbyło się w dniu 28 stycznia 2018 roku. Rozpoczęło się mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie celebrowaną przez trzech księży pod przewodnictwem ks. dziekana Czesława Oleksego. Oprawę muzyczną mszy św. zorganizowała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży w Grajewie.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Wendt, lokalni parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku dh Andrzej Koc oraz burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski i starosta grajewski Zygmunt Kruszyński.
Po poświęceniu pojazdów nastąpiło przekazanie kluczy przez zaproszonych gości, w tym przez sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego.
Nowy pojazd mikrobus Ford Transit Custom otrzymała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie a średni samochód ratowniczo-gaśniczy Man Ochotnicza Straż Pożarna w Grajewie.
Część artystyczna odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie, gdzie nastąpiło przekazanie pamiątkowych tabliczek zaproszonym gościom w podziękowaniu za pomoc przy zakupie nowych samochodów pożarniczych.

 

Tekst dh Tomasz Gardocki

fot. dh Piotr Ruchlewicz

30 stycznia 2018 17:48
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: man gba, nowy, samochód, OSP,