OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Uroczysty Dzień Strażaka w KM PSP w Płocku

Maj dla Strażaków jest wyjątkowym miesiącem, ponieważ to właśnie wtedy, a dokładnie 4-go maja przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka.

Z uwagi na uroczystości w poszczególnych gminach, powiatach czy województwach, obchody te rozciągnięte są na wiele dni. 13-go maja w Płocku odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka, połączone z 30-leciem istnienia Państwowej Straży Pożarnej, które zorganizowała Komenda Miejska PSP w Płocku. Do udziału w uroczystości, obok Pocztu Sztandarowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, zaproszone zostały poczty sztandarowe: Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Słubicach, w Gąbinie, w Słupnie i w Drobinie. W skład Pocztu Sztandarowego naszej jednostki weszli: Marek Tarka, Krzysztof Dylicki i Michał Dylicki.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele pod wezwaniem św. Benedykta w Płocku. Następnie zebrani udali się na uroczysty apel, który odbył się przed siedzibą Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Płocku. Wśród gości przybyłych na uroczystość znaleźli się m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Maciej Wąsik Mazowiecki, Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Marek Martynowski, Komendant Wojewódzki PSP – nadbrygadier Jarosław Nowosielski, Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski, Wicestarosta Płocki – Iwona Sierocka i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Płocku – Hilary Januszczyk. Rolę gospodarze pełnił Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Płocku – starszy brygadier Adam Dobrosielski, a dowódcą uroczystości był starszy kapitan Michała Żółtowski.

Uroczystość rozpoczęło odegranie Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej – Mazurka Dąbrowskiego oraz wciągnięcie flagi Państwowej na maszt. Następnie nastąpiło wręczenie odznaczeń, wyróżnień oraz awansów. W trakcie trwania uroczystości przekazany został również używany, ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy, służący wcześniej w Państwowej Straży Pożarnej. Pojazd zasilił podział bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulkowie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/uroczysty-dzien-strazaka-w-km-psp-w-plocku/

26 maja 2022 19:07
Udostępnij na Facebooku