OSP Moryń Ochotnicza Straż Pożarna Moryń

Usuwanie potłuczonego szkła - Plaża Miejska w Moryniu

W niedzielne popołudnie dotarły do naszej jednostki informacje że na plaży Miejskiej w Moryniu doszło do aktu wandalizmu, który polegał na tym że nieznani sprawcy potłukli znaczną ilość butelek na lodzie, problem polegał na tym że gdy lód by stopniał, odłamki szkła znalazły by się w wodzie i w sezonie letnim stanowiły by duże zagrożenie dla osób korzystających z kąpieliska. 

We wtorkowe popołudnie udaliśmy się dwoma zastępami we wskazane miejsce i przy pomocy łodzi oraz zabezpieczonych ratowników w odpowiedni sprzęt ,usuneliśmy większą część szkła z tafl bardzo cienkiego lodu. Niestety nie udało sie zebrać wszystkiego ze względu na bardzo cienki lód który w niektórych miejscach miał zaledwie kilka centymetrów. Mimo tych niedogodnośći udało się zebrać pół wiadra potłuczonego szkła które następnie trafiło tam gdzie jego miejsce czyli śmietnika.

Mamy nadzieje że w przyszłośći osoby które korzystaja zimową porą z uroków naszej plaży, pomyślą zanim postąpią w podobny sposób.

Podziękowania kierujemy do Pana Michała Adamka , który zauważył problem i zainterweniował w odpowiedni sposób, informując media czy osoby funkcyjne o całej sprawie.

20 lutego 2018 18:12
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: sprzątanie, lód. pomoc,