OSP Wizna Ochotnicza Straż Pożarna Wizna

Usuwanie skutków burzy 14.08.2018

W dniu 14.08.2018r. przez nasz region przeszła dość silna burza, która wyrządziła wiele szkód. Nasze zastępy wyjeżdżały do działań pięć razy. Pierwsze wezwanie miało miejsce tuż po przejściu nawałnicy o godz. 15.00 gdzie zastęp GBA 2,5/28 został zadysponowany do wypompowania wody z zalanego garażu i piwnicy w jednym z domów przy ul. 1000-lecia.

Chwilę po powrocie do remizy, syrena zawyła po raz drugi. Dyspozycja: Miejscowość - Kamianki, powalone drzewa. Do akcji ruszamy tym samym zastępem, w trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia usuwamy kilka powalonych drzew i gałęzi. W samej miejscowości burza wyrządziła sporo szkód: zerwane linie energetyczne, powalone drzewa, gałęzie na liniach energetycznych. W zdarzeniach z liniami energetycznymi zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz poinformowano pogotowie energetyczne.

Działania z wiatrołomami polegały w szczególności na zabezpieczeniu miejsca objętego działaniem ratowniczym poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych oraz rozstawienie znaków i pachołków ostrzegawczych, usunięciu z jezdni powalonych drzew przy pomocy pilarek spalinowych oraz uprzątnięciu z jezdni drzewa i trocin.

W trakcie powrotu do remizy, dostaliśmy infromację, że we wsi Boguszki drzewo powaliło się na stodołę. Udajemy się tam niezwłocznie.

Po skończonych działaniach wracamy do koszar. O godzinie 19:27 syrena zawyła po raz kolejny. Miejscowość: Bartki, powalone drzewo na dom.

W trakcie działań w w/w miejscowości, drugi zastęp o godzinie 20:27 wyjeżdża do miejscowości Mocarze - powalone drzewo na jezdnię.

To koniec działań w tym dniu. Ratownicy spędzili jeszcze czas po powrocie do remizy na czyszczeniu i uporządkowaniu sprzętu.

15 sierpnia 2018 12:14
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wiatr, straz, OSP, wiatrołomy, deszcz,