OSP Smolec Ochotnicza Straż Pożarna Smolec

USUWANIE SKUTKÓW "KSAWEREGO"

W dniach od 5 do 6 października, zastęp JOT-u z naszej jednostki, brał udział w usuwaniu skutków orkanu "Ksawery", który nawiedził nasz kraj - dysponowani byliśmy 4 razy.

Pierwsze zgłoszenie to godzina 19:20 i informacja o oberwanej gałęzi drzewa, która zawisła na lini energetycznej, przy ulicy Starowiejskiej w Smolcu - w skutek czego doszło do niewielkiego pożaru. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu oraz, po przybyciu pogotowia energetycznego, na przekazaniu miejsca zdarzenia.

O godzinie 20:30, zaraz po zakończeniu działań przy Starowiejskiej, zostaliśmy zadysponowani na ulicę Główną, również w Smolcu, gdzie z remontowanego budynku odpadały blaszane elementy dachu. I w tym przypadku, działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca, a po przybyciu właściciela, na przkazaniu mu terenu oraz mienia. Do koszar powróciliśmy po około godzinie.

Dalej, o godzinie 1:29, dnia 6 października, w związku z ogromną ilością interwencji strażaków we Wrocławiu, dyspozytor wezwał nas do pomocy i skierował na ulicę Żwirki i Wigury we Wrocławiu. Według osoby zgłaszającej, odrywane elementy ogrodzenia placu budowy, miały przemieszczać się i zagrażać ludziom oraz mieniu. Po dokładnym rozpoznaniu, ustaliliśmy, iż w kilku miejscach faktycznie doszło do przerwania ogrodzenia, ale blaszane elementy zapadały się do wewnątrz placu i nie stwarzały zagrożenia. Wszystkie miejsca, w których ogrodzenie uległo uszkodzeniu, zostały przez nas zabezpieczone taśmą ostrzegawczą i po około godzinie powróciliśmy do koszar.

Dalsza część nocy upłynęła nam spokojnie - dopiero o godzinie 13:29, zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Mokronos Górny, gdzie na jednej z posesji, doszło odłamania się konaru drzewa. Po rozpoznaniu okazało się, że pozostała część drzewa, w wyniku utraty stabilności, zagraża upadkiem na budynek mieszkalny. Zagrożenie w całości usunęliśmy i po około godzinie zameldowaliśmy się w koszarach.

Interwencje nr 127, 128, 129 i 130/2017.

 

6 października 2017 21:37
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ksawery, orkan, OSP, Smolec,