OSP Polanica-Zdrój  Ochotnicza Straż Pożarna Polanica-Zdrój

Uszkodzony gazociąg w Polanicy-Zdroju! [AKTUALIZACJA]

7.  listopada ok. 15:00 wpłynęło do SK KP w Kłodzku zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu w Polanicy-Zdroju przy ulicy Mickiewicza. Podczas prac ziemnych naruszona została główna linia gazowa. Doszło do rozszczelnienia i wycieku gazu.

Dyżurny SK KP w Kłodzku zadysponował do zdarzenia siły i środki z Kłodzka, Szczytnej, Polanicy-Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej i Szalejowa Górnego. Dodatkowo na miejscu działały zastępy z Wałbrzycha. Z OSP Polanica-Zdrój udał się zastęp GBA Mercedes-Benz Atego.

Ewakuowano okolicznych mieszkańców oraz zamknięto dla ruchu pieszego i kołowego ulice Mickiewicza i Zdrojową (od skrzyżowania z ulicą Górską). Zalecany objazd ulicami Zakopiańską i Polną.

Sytuacja spowodowana rozszczelnieniem gazociągu była poważna. Zostało obniżone ciśnienie gazu, a pracownicy Pogotowia Gazowego zamontowali specjalną opaskę. Dzięki tej operacji zatamowano wyciek.

Około godziny 19:00 Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju opublikował komunikat na łamach portalu Facebook.

"Działania związane z naprawą magistrali gazowej dobiegają końca, awaria została usunięta i wkrótce wszyscy będą mogli wrócić do swoich domów. Niebawem zostanie też przywrócona dostawa gazu i prądu. Serdecznie dziękuję pracownikom gazowni w Kłodzku za heroiczną postawę i niesamowitą pracę włożoną w usunięcie tej niebezpiecznej awarii. Dziękuję również wszystkim strażakom i policjantom biorącym udział w tym zdarzeniu."

Działania zostały zakończone koło godziny 22:00.

7 listopada 2019 15:38
Udostępnij na Facebooku