OSP Glinnik Ochotnicza Straż Pożarna Glinnik

VII Strażacki Rajd Rowerowy MDP, Strażaków OSP i PSP.

6 października 2019 roku na zaproszenie organizatorów uczestniczyłem w VII Strażackim Rajdzie Rowerowym MDP, Strażaków OSP i PSP w Gminie Białaczów.
Wczorajszy rajd był tzw. "Szlakiem młyńskim" i prowadził z miejscowości Wąglany przez Miedzną Drewnianą, Parczówek, Parczów, Białaczów do miejscowości Petrykozy. Rowerzyści mieli do pokonania ok. 20 kilometrową trasę.
Organizatorzy zapewnili uczestnikom ciekawe atrakcje w postaci możliwości zwiedzenia istniejących młynów wodnych w Gminie Białaczów.
Zadbano również o zdrowie rowerzystów. W OSP Parczówek poczęstowano uczestników rajdu gorącą herbatą, kawą oraz ciastkami.
Zakończenie miało miejsce w Petrykozach gdzie organizatorzy oraz OSP Petrykozy i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich przygotowali posiłek - gorący żurek z kiełbaską oraz kiełbaski z grilla.
Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W rajdzie uczestniczyło 78 osób wśród nich Pani Wójt Gminy Białaczów Barbara Goworek, przedstawiciel ZG ZOSP RP dh Joanna Jarosińska, z-ca Komendanta PSP w Opocznie st. bryg. Andrzej Śpiewak, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP dh Jarosław Jurowski. Komandorem Rajdu był dh Jerzy Łumiński.
Wspaniała cykliczna impreza, którą można by również zorganizować w naszej Gminie Lubochnia.

17 listopada 2019 16:25
Udostępnij na Facebooku
Zobacz inne informacje z kraju
Brak podobnych newsów