OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

W młodych przyszłość!

We wtorek, 19 czerwca udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Jaworniku, by opowiedzieć o działalności Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz podzielić się swą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy i wszelkich pożarniczych zagadnień.
Na początek odwiedziliśmy starsze klasy szkoły na sali gimnastycznej. Uczniowie wykazywali się dużym zainteresowaniem i zadawali wiele pytań.
Po spotkaniu ze starszakami pojechaliśmy na boisko sportowe „Jawor", gdzie młodsze klasy rywalizowały między sobą w zmaganiach sportowych. Na czas naszych odwiedzin tłumnie zgromadzili się wokół samochodu, gdzie prezentowaliśmy zestaw medyczny i ubranie specjalne. Nie obyło się oczywiście bez hełmu, którego przymierzenie sprawiło najmłodszym wiele radości.
Podczas odwiedzin w Szkole Podstawowej zaprosiliśmy wszystkich na Dzień Otwarty, który odbył się 21 czerwca w godzinach 16.00 – 20.00. Można było ujrzeć nasz sprzęt, zapoznać się z działaniem jednostki i zwiedzić Salę Tradycji. Podczas Dnia Otwartego młodzi mogli zapisać się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Do naszej drużyny zapisały się 4 osoby. Życzymy im wspaniałej przygody w naszych szeregach!

dh Piotr Norek

2 lipca 2018 11:00
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pogadanka, jawornik, nabór, pierwsza pomoc, MDP,