Wyświetlenia: 799 | Tagi: zabezpieczenie, osrg, ratownictwo medyczne, pwst sanok, Sanok, wspólzawodnictwo, zawody, OSP KSRG Sanok Olchowce, OSP Sanok,
OSP Sanok Olchowce Ochotnicza Straż Pożarna Sanok Olchowce

W Sanoku było niebezpiecznie w kilku miejscach na raz !!

Wypadek samochodowy na błoniach, upadek rowerzysty, który chciał zjechać ze schodów franciszkańskich, pożar budynku, w wyniku którego poszkodowana osoba z wytrzewieniem doznała również licznych poparzeń II stopnia. To tylko 3 z 9 konkurencji ratowniczych, które rozgrywały się na terenie całego miasta Sanoka.

Dnia 20 kwietnia 2017r. odbyły się III Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym o Puchar Rektora PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. W zawodach wzięło udział 25 grup. Celem tej imprezy było zwiększenie aktywności środowiska ratowników oraz podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności wykonywania medycznych czynności ratunkowych poprzez zdrową rywalizację i współzawodnictwo.
W tym roku nasza jednostka, będąc na zamku, zabezpieczała jedną ze scenek, w której w wyniku pożaru budynku poszkodowane zostały dwie osoby. Aby prawidłowo oparzeć osobę poszkodowaną, grupa musiała dopytać nas jakie były przyczyny pożaru, w jakiej pozycji ją znaleźlismy oraz co mogło być przyczyną powstałego u osoby poszkodowanej wytrzewienia.

 

WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA:

KATEGORIA SW - szkoły wyższe (studenci kierunków ratownictwa medycznego):
I miejsce – Krakowska Akademia im Andrzeja Frycza Modrzewskiego
II miejsce – PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku (III rok, studia stacjonarne)
III miejsce – Uniwersytet Rzeszowski

 

KATEGORIA ZRM - zespoły ratownictwa medycznego:
I miejsce – Grupa Bieszczadzka GOPR
II miejsce – Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
III miejsce – Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie

 

KATEGORIA KPP - kwalifikowana pierwsza pomoc:
I miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Besku
II miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach
III miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie

 

 

Więcej informacji można uzyskać klikając w link podany poniżej, lub wpisując w wyszukiwarce hasło: "III Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w Sanoku".

Gratulujemy zwycięzcom zawodów, a wszystkich zapraszamy serdecznie na kolejne, IV już Mistrzostwa, które odbędą się w następnym roku.

 

fot: Tygodnik Sanocki

21 kwietnia 2017 15:50