OSP Siedliska Ochotnicza Straż Pożarna Siedliska

Ważny sprzęt do ratowania ludzkiego życia na wyposażeniu naszej OSP

29 grudnia 2017r. przedstawiciele naszej jednostki, tj. Krzysztof Gacek - wiceprezes OSP i Jerzy Wajda - członek OSP, uczestniczyli w podpisaniu umów darowizn i przekazaniu sprzętu do ratownictwa medycznego, które odbyło się w Domu Kultury w Tuchowie.

Gmina Tuchów zakupiła ten sprzęt w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Do naszej jednostki trafił sprzęt za około 10 tys. zł.

Nasza OSP wraz z OSP Tuchów otrzymała, w ramach przynależności do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego ( KSRG), defibrylatory automatyczne LIFEPAK CR Plus, które służą do przywrócenia prawidłowej pracy serca. Jest to niezwykle przydatne urządzenie podczas resuscytacji krążeniowo - oddechowej, które zwiększa skuteczność tej czynności. Ten defibrylator podnosi w dużym stopniu standard gotowości naszej jednostki do niesienia pomocy innym.

Oprócz tego otrzymaliśmy zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 z deską ortopedyczną, zestawem szyn Kramera i opatrunkami WATER JEL, który oprócz naszej jednostki trafił do jednostek w Burzynie, Dąbrówce Tuchowskiej, Jodłówce Tuchowskiej, Karwodrzy, Lubaszowej, Łowczowie, Mesznej Opackiej, Piotrkowicach i Tuchowie.

Z naszej strony życzymy sobie, byśmy nie mieli nigdy okazji wykorzystać tego sprzętu. :)

Szczegółowy opis i zdjęcia pod tym linkiem: http://www.tuchow.pl/sprzet-ratowniczy-dla-strazakow-z-gmi.../

Źródło zdjęć: tuchow.pl

3 stycznia 2018 19:15
Udostępnij na Facebooku