OSP Sanok Olchowce Ochotnicza Straż Pożarna Sanok Olchowce

Weź udział w skarpetkowym wyzwaniu!!


Czym jest Skarpetkowe Wyzwanie?

#SkarpetkoweWyzwanie Odbywa się co roku 21 marca i wiąże się z Światowym Dniem Zespołu Downa. Tego dnia na znak uznania dla ludzkiej unikalności są noszone dwie różne skarpetki.

Różne skarpetki stały się symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, ponieważ chromosom ma kształt skarpetki.

Data 21.03. również jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają jeden dodatkowy 21. chromosom. Mają trzy zamiast dwóch. To zaburzenie genetyczne jest fachowo nazywane trisomią 21. chromosomu. Choć mają coś więcej, nie wywyższają się!

Dzięki Skarpetkowemu Wyzwaniu o osobach z Zespołem Downa mówi się coraz więcej. Jednak niewiele ludzi ma osobistą styczność z osobami obdarzonymi tym syndromem i na świecie wciąż brakuje o nim wiedzy. Istnieje problem naturalnej integracji osób z Zespołem Downa z resztą społeczeństwa. Przełammy zatem lody i przestańmy się bać nieznanego. Ty również możesz zrobić coś w tym kierunku. W jaki sposób? Pomóż zwiększyć świadomość, usunąć bariery i wyzbyć się uprzedzeń.

Wyzwanie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą okazać solidarność i wsparcie dla osób z zespołem Downa oraz ich rodzin. Szerzy świadomość, że indywidualność ludzka czyni ten świat pięknym, bardziej kolorowym, interesującym i inspirującym.
Wystarczy, jeśli 21. marca założysz dwie różne skarpetki, zrobisz zdjęcie i udostępnisz je w sieci społecznościowej, oznaczając hashtagiem #SkarpetkoweWyzwanie.


Nasza jednostka OSP również przyłącza się do Skarpetkowego wyzwania!

Do dzieła!

 

Więcej poczytać można na stronie:

https://skarpetkowewyzwanie.pl/?fbclid=IwAR3dpgFC3bmoHF01I-bjVTyOiHPeLzFN0ZagwcwisVgMYdTg2zIptYio-Sk

21 marca 2020 12:42
Udostępnij na Facebooku