OSP Niecieplin Ochotnicza Straż Pożarna Niecieplin

Wielkie otwarcie w Niecieplinie

W dniu 16 września 2018r. odbyło się oficjalne otwarcie nowej starżnicy iświetlicy wiejskiej w Niecieplinie. Nowy obiekt w Niecieplinie jest wyjątkowy w swym wyglądzie. Ma łączyć to, co jest z tym, co było, dlatego choć nowoczesny nawiązuje do dawnego młyna, który kiedyś stał w miejscowości. Podoba się nie tylko mieszkańcom. Zdobył już pierwszą nagrodę – „Floriana" – dla wyróżniających się inwestycji strażackich. 

Tuż przed godziną 10:00 nastąpiła zbiórka pododdziałów oraz przemarsz na plac przed budynkiem nowej strażnicy, dowódca uroczystości dh Roman Maszkiewicz złożył meldunek Wiceprezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Wiesławowi Gąsce. Następnie odegrano hymn państwowy oraz wciągnięto flagę na maszt. W uroczystościach wzięli udział strażacy, mieszkańcy miejscowości, władze samorządowe i zaproszeni goście. Słowa uznania i gratulacje władzom samorządowym, strażakom i mieszkańcom złożyli poseł Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Wiesław Gąska, zastępca komendanta PSP w Garwolinie st. kpt. Tomasz Biernacki i sekretarz powiatu Jerzy Piesio oraz wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni druhowie:

Krzysztof Metera
Dariusz Zalewski
Ryszard Szubiński
Piotr Karbowski
Andrzej Miętus
Marek Morton
Rafał Mućko

Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni druhowie:

Marcin Zalech
Marcin Miętus
Leszek Wielgosz
Adam Domarecki
Tomasz Paduch
Dariusz Dębowski

Odznaczenia Strażak Wzorowy otrzymali druhowie:

Jarosław Syga
Marcin Baran
Sebastian Głaszczka

Tuż po wręczeniu odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście m. in. Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Wiesław Gąska. Podsumował i zakończył uroczystość Dh. Prezes OSP Niecieplin Marcin Zalech, który podziękował zaproszonym gościom, oraz zaprosił do uroczystego przecięcia wstęgi. Przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, przewodnicząca Rady Gminy Garwolin Iwona Pluta oraz radny Bernard Makulec. Strażacy z OSP Niecieplin przygotowali dla każdego mieszkańca wsi poczęstunek, począwszy od słodkiego tortu, a kończąc na grochówce i bigosie.

19 listopada 2018 18:37
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: otwarcie, świetlica,