OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

Wigilia członków MDP

Wigilia członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej nie mogła odbyć się nigdzie indziej, jak w miejscu owianym historią i wspomnieniami, którym jest strażacka Salka Tradycji w budynku naszej remizy.


Pomysł na rozpoczęcie tradycji organizowania Wigilii MDP zrodził się w głowach opiekunów drużyny: Piotra Norka i Natalii Brewczyńskiej.


Opiekunowie nie zostali sami w organizacji tego spotkania. Zaangażowano w to członków MDP, którzy przynieśli ze sobą owoce, ciastka, pierniczki i napoje. Naczelnik OSP zapewnił nam barszcz czerwony i uszka, małżonka Prezesa przygotowała pieczone świąteczne smakołyki, a mama jednego z najmłodszych upiekła przepyszne ciasta na wigilijny stół.

Na wigilię przybyli członkowie MDP, opiekunowie MDP i zaproszeni goście: Prezes OSP Jarosław Norek, Wiceprezes OSP Adam Brzegowy i Naczelnik OSP Paweł Cygan.

Spotkanie rozpoczęło się ubraniem choinki w iście strażackim stylu, której czubek zdobi czerwona prądownica. Najmłodsi krzątali się i z uśmiechem wieszali ozdoby na drzewku. Kolejno, przyszedł czas na modlitwę i podzielenie się opłatkiem, po czym wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu.

 

dh Piotr Norek

23 grudnia 2019 16:23
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: myślenice, MDP, Choinka, sala tradycji, jawornik, Wigilia,