OSP Krzywin Ochotnicza Straż Pożarna Krzywin

Wizyta posła na Sejm RP i wicemarszałka województwa

W czwartkowe popołudnie 4 marca na zaproszenie Wójta Gminy – Pawła Wróbla naszą jednostkę odwiedzili poseł na Sejm RP IX kadencji – Jarosław Rzepa oraz wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego – Olgierd Kustosz. Podczas spotkania przedstawiliśmy podejmowane przez nas dotychczas działania oraz zamierzenia na przyszłość. Poza typowymi działaniami podejmowanymi przez strażaków (pożary, wypadki, kolizje i inne miejscowe zagrożenia) w wolnych chwilach sami remontujemy swoją remizę. Dzięki dotychczasowemu wsparciu gminy, sponsorów, darczyńców oraz mieszkańców, udało nam się pozyskać środki finansowe na rozbudowę remizy w układzie pionowym. Obecnie wymieniamy instalację C.O., instalację elektryczną, układamy kafle, gładzimy i równamy ściany, itd. ...
Marzy nam się znacznie więcej i dlatego nie spoczywamy w dążeniu do założonych celów. Na najbliższy okres poza już posiadanymi środkami i materiałami udało nam się pozyskać kolejnego sponsora – tym razem na więźbę dachową.
Okazuje się, że potrafimy nie tylko gasić pożary, ale także nieźle radzimy sobie w budowlance ;)
Mamy nadzieję, że spotkanie przyniesie wymierny skutek i wspólnie będziemy mogli działać dla dobra nie tylko mieszkańców Krzywina, gminy Widuchowa, ale całego naszego regionu.

 

Postęp prac remontowych w remizie postaramy się przedstawić w kolejnych postach.

5 marca 2021 19:56
Udostępnij na Facebooku