OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Władze Łodzi pomogą okradzionym strażakom

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zadeklarowała, że miasto odkupi strażakom sprzęt, który skradziono z ich remizy kilka dni temu. W odpowiedzi na tę deklarację strażacy zawiesili internetową zbiórkę funduszy na ten cel, a zebrane dotychczas pieniądze przeznaczą na modernizację systemu alarmowego w remizie.

Przypomnijmy. W nocy z 2 na 3 stycznia złodzieje włamali się do remizy OSP Łódź-Wiskitno. Przyjechali białym samochodem dostawczym Iveco, ukradli m.in. sprzęt hydrauliczny Lucas, węże hydrauliczne, przenośny zestaw oświetleniowy, zestaw wkrętarek oraz pilarki.

Na zuchwałą kradzież zareagowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Radość z nadejścia Nowego Roku zepsuła mi informacja o kradzieży sprzętu z Ochotnicza Straż Pożarna Łódź-Wiskitno. Ten sprzęt ratuje życie, więc nie ma co czekać. Miasto kupi strażakom to, co potrzebują, żebyśmy wszyscy byli bezpieczni - zadeklarowała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi w swoim wpisie na Facebooku.

Druhowie w odpowiedzi na tę deklarację zawiesili zbiórkę, założoną na portalu zrzutka.pl. - Aby uniknąć w przyszłości podobnej sytuacji zebrane dotąd środki przeznaczymy na modernizację i rozbudowę systemu przeciwwłamaniowego - informują strażacy z OSP Łódź-Wiskitno.

O kradzieży pisaliśmy na OSP.PL:

- Złodzieje okradli ze sprzętu strażaków z OSP Łódź-Wiskitno!

(Fot. OSP Łódź-Wiskitno)

8 stycznia 2020 12:46
Udostępnij na Facebooku