OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Włamanie do remizy OSP Orońsko. „Złodzieje ukradli sprzęt do ratowania życia!"

Złodzieje wyłamali zamek w bramie garażowej OSP Orońsko i splądrowali skrytki wozu ratownictwa technicznego. Skradziono narzędzia hydrauliczne firmy Holmatro, wykorzystywane do uwalniania poszkodowanych z rozbitych samochodów. Sprawców kradzieży szuka policja.

Do włamania doszło w nocy z czwartku na piątek.

- Zauważyliśmy dziś rano, że doszło do włamania. Drzwi w bramie garażowej miały wyłamany zamek, a w naszym wozie bojowym były otwarte skrytki, w których znajdował się sprzęt. Skradzione zostały nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy oraz rozpieracz kolumnowy - jest to sprzęt wykorzystywany do uwalniania osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, niezbędny do ratowania ludzkiego życia - informują strażacy z OSP Orońsko.

Wartość sprzętu druhowie szacują na ok. 100 tysięcy zł. Dochodzenie w sprawie włamania prowadzi policja z Szydłowca.

- Niestety nie posiadamy sprzętu zapasowego, a nasz samochód do ratownictwa technicznego został uziemiony bez tego sprzętu. Nasza jednostka bardzo często jest dysponowana do wypadków na trasie S7 oraz drodze wojewódzkiej E77. Jesteśmy na końcu naszego powiatu, więc czas dojazdu innych zastępów znacznie się wydłuża. Zawsze pierwsi byliśmy na miejscu różnych wypadków. Niestety bez tego sprzętu nie będziemy mogli pomagać w 100% - dodają druhowie.

Lista skradzionego sprzętu firmy Holmatro:
- nożyce hydrauliczne, nr fabryczny: 192053
- rozpieracz teleskopowy, nr fabryczny: 1131926HH
- rozpieracz ramieniowy, nr fabryczny: 191185

Strażacy proszą o czujność, gdyby ktoś oferował w sprzedaży te urządzenia. Każdego, kto ma informacje, pomocne w dochodzeniu proszą o pomoc z komisariatem policji w Szydłowcu lub jednostką OSP Orońsko.

(Fot. OSP Orońsko)

9 kwietnia 2021 18:06
Udostępnij na Facebooku