OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Woda porwała wóz strażacki. W środku ewakuowana rodzina z dziećmi.

Wczoraj aż 15 tysięcy strażaków na terenie całego kraju walczyło ze skutkami ulewnych deszczy i porywów silnego wiatru. W miejscowości Kańczuga w powiecie przeworskim woda porwała samochód strażaków, w którym była rodzina ewakuowana z zalanego domu. Na pomoc ruszyli ratownicy WOPR.

Do dramatycznego zdarzenia doszło dziś około 1 w nocy. Samochód strażaków wjechał w głęboką wodę i pojazd stracił sterowność.

- Samochód straży pożarnej, która prowadziła ewakuację mieszkańców, został porwany przez silny nurt rzeki. Na miejscu natychmiast interweniowały nasze zespoły - relacjonuje Zintegrowana Służba Ratownicza.

- Zwodowaliśmy łódź ratowniczą Wodnego Pogotowia Ratunkowego i podpłynęliśmy do wozu straży pożarnej, który porwała woda. W samochodzie znajdowało się dwóch strażaków oraz pięcioosobowa rodzina. W zatopionym wozie było troje dzieci, najmłodsze miało sześć lat - relacjonował Dawid Burzacki, dowódca zespołu ratowniczego na antenie TVN24.

Konieczne było wybicie szyby w samochodzie, po czym ewakuowanie rodziny oraz strażaków z unieruchomionego wozu do bezpiecznego miejsca. W akcji uczestniczyła Zintegrowana Służba Ratownicza oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe.

(Fot. Zintegrowana Służba Ratunkowa)

27 czerwca 2020 14:50
Udostępnij na Facebooku
Zobacz inne informacje z kraju

ulewa

powódź

Ciąg dalszy podtopień.