OSP Milejczyce Ochotnicza Straż Pożarna Milejczyce

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

11 maja 2019 roku na dziedzińcu  Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka województwa podlaskiego. Uroczystości poprzedzone były molebniem  w intencji strażaków w Katedrze prawosławnej p.w. Św. Mikołaja w Białymstoku oraz Mszą Świętą w intencji strażaków w Katedrze p.w. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku.
Wśród przybyłych na uroczystości gości nie zabrakło przedstawicieli władz centralnych oraz wojewódzkich, a także strażaków i ratowników z zaprzyjaźnionych służb z Republiki Litwy i Republiki Białoruś. Swoją obecnością wojewódzkie obchody Dania Strażak zaszczycił Pan Jarosław Zieliński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Poseł na Sejm RP, Pan Karol Karski Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Pan Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski.
W przedsięwzięciu udział wzięła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z naszej jednostki pod kierownictwem dh Marty Aleksiejuk. Dziewczęta podczas uroczystości zostały wyróżnione jako laureatki plebiscytu Gazety Współczesnej i Kuriera Podlaskiego na Najlepszą Drużynę MDP w wojweództwie podlaskim. Druhny za wygrany plabiscyt z rąk Pana Wiceministra MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego otrzymały bon o wartości 1000.00 zł.

 

 

Źródło: KW PSP w Białymstoku

17 sierpnia 2019 19:55
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Plebiscyt, Podlasie, milejczyce, OSP, MDP,