OSP  Laski Ochotnicza Straż Pożarna Laski

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka Krotoszyn 2017

W sobotę, 6 maja, w Krotoszynie rozpoczęły się uroczystości związane z Wielkopolskim Dniem Strażaka. Strażacy z całej Wielkopolski przemaszerowali do kościoła pw. św. Piotra i Pawła na uroczystą mszę świętą. Później uczestnicy przemaszerowali na Halę Widowiskowo-Sportową, gdzie wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie oraz inne nagrody.
Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia aktualnego stanu ochrony przeciwpożarowej w Wielkopolsce. Obecnie na terenie województwa znajduje się 31 Komend PSP, w tym 4 Komendy Miejskie (Poznań, Kalisz, Konin i Piła) oraz 27 Komendy Powiatowe, 42 Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze PSP i 1 posterunek, Szkoła Aspirantów PSP z Poznaniu, 1809 Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym 358 włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Wręczono z tej okazji różnego rodzaju medale, odznaki oraz tytuły takie jak
„Wielkopolski Działacz ZOSP RP 2016"
„Wielkopolska Ochotnicza Straż Pożarna 2016"
„Wielkopolski Strażak Roku 2016"
Następnie przekazano kluczyki do 41 wozów strażackich szefom jednostek OSP z terenów Wielkopolski, które zostały zakupione w ramach trzech projektów o łącznej wartości ponad 25 mln zł.
Wówczas po tej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali za pracę jaką wykonują strażacy.
Później zastępca redaktora naczelnego Głosu Wielkopolskiego wręczył nagrody, dyplomy i gratulacje osobom oraz jednostkom, które zwyciężyły w plebiscycie Asy Bezpieczeństwa 2017.
Również do naszej jednostki trafiła taka nagroda w kategorii „JEDNOSTKA OSP ROKU 2017-POWIAT KĘPIŃSKI". Za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na naszą jednostkę.

6 maja 2017 23:05
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Wojewódzkie, Krotoszyn, 2017, strażaka, Obchody, dnia,