OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Wolontariusz Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska zginął w wypadku na A4.

43-letni motocyklista zginął w tragiczny wypadku, do jakiego w czwartek późnym popołudniem doszło na autostradzie A4 pomiędzy zjazdami Brzezimierz i Brzeg. Wiadomo, że motocykl zderzył się tam z samochodem ciężarowym.
   
Kilka godzin wcześniej dwa motocykle Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska wyjechały z Dolnego Śląska do Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, gdzie w piątek rozpoczyna się piętnasta edycja międzynarodowego zlotu samochodów ciężarowych Master Truck.

"Właśnie wyjeżdżamy aby dotrzeć do punktu spotkania z konwojem ciężarówek przybywających z zachodu Europy na Master Truck Show - Program Na osi. Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska zadba o bezpieczeństwo konwoju na trasie." - napisali przedstawiciele fundacji w opisie transmisji wideo na FB, z dzisiejszego wyjazdu.  
  
- Mogę potwierdzić, że w wypadku zginął nasz wolontariusz, miał 43 lata - powiedziała w rozmowie z osp.pl Emilia Ornat, prezes fundacji. Jak dodała motocykle są pojazdami uprzywilejowanymi, ale w momencie wypadku nie jechały na sygnałach. 
 
Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności wypadku zajmują się policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora.

(foto główne: zdjęcie archiwalne FRMP, fot z miejsca wypadku: Strzelin998)

 

18 lipca 2019 22:44
Udostępnij na Facebooku