OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Wóz strażaków spłonął podczas gaszenia lasu. Ruszyła zbiórka na nowy.

Ogromny pech druhów z OSP Janów. W trakcie akcji gaszenia nieużytków i lasu spłonął ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy Jelcz. Był to jedyny ciężki samochód pożarniczy na terenie gminy Janów. Ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup nowego pojazdu dla strażaków.

W miniony czwartek strażacy gasili duży pożar w Teodorowie na terenie gminy Janów. Spłonęło tam 12 hektarów nieużytków oraz 6 hektarów lasu.

- Pożar udało się opanować, niestety podczas akcji spłonął ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz, należący do Ochotniczej Straży Pożarnej Janów. Spaleniu i zniszczeniu w wyniku pożaru uległa zabudowa i podwozie wozu oraz jego wyposażenie. Był to jedyny ciężki gaśniczy samochód pożarniczy w Gminie Janów, który posiadał zbiornik na wodę o pojemności 6 000 l. Niezbędny w użytkowaniu przez OSP Janów, włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - informują strażacy z Janowa.

Druhowie uruchomili internetową zbiórkę na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. - Z zebranych środków chcielibyśmy zakupić samochód o podobnych parametrach technicznych, aby móc dalej pomagać ludziom, chronić ich życie i zdrowie. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy - kończą apel o pomoc wójt gminy Janów Edward Moskalik oraz Komendant Gminny Zarządu OSP w Janowie Janusz Solak.

Jednostkę można wspomóc za pośrednictwem portalu Pomagam.pl lub przez wpłaty bezpośrednio na konto OSP Janów:

Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie
Krakowski Bank Spółdzielczy
05 8591 0007 0330 0925 0026 0001

(Fot. Gmina Janów)

25 kwietnia 2020 12:22
Udostępnij na Facebooku