OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Wronki – pożar poddasza budynku mieszkalnego

W niedzielę, 6 listopada o godz. 14.38 dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach odebrał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze strychu w budynku mieszkalnym w miejscowości Wronki.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Amica, OSP Wronki oraz Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali duże zadymienie na poddaszu budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu ratowników do budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu lokalizacji pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego na palący się strop, wycięciu desek stropowych na poddaszu, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz sprawdzeniu budynku pod kątem gazów niebezpiecznych – nie stwierdzono zagrożenia.
W działaniach gaśniczych brało udział 7 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowie Energetyczne.

Zdjęcia: OSP Wronki, OSP Amica

5 lutego 2023 21:23
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, ospwronki, ospamica, poddasze,