OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Wronki – pożar sadzy

W piątek, 10 stycznia o godz. 13.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Wronki na ul. Poznańskiej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica oraz dwa zastępy OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar sadzy w przewodzie kominowym. Mieszkańcy opuścili budynek mieszkalny przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, ugaszeniu pożaru sadzy za pomocą sita kominowego i proszku, wyczyszczeniu przewodu kominowego i wyczystki oraz przewietrzeniu budynku mieszkalnego.
W między czasie ratownicy sprawdzili pomieszczenia mieszkalne pod kątem gazów niebezpiecznych oraz sprawdzili przewód kominowy kamerą termowizyjną.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Zdjęcia: OSP Wronki

7 lutego 2020 19:31
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pozarsadzy, ospamica, wronki,