OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

WRONKI – TRAGEDIA NA BUDOWIE! NIE ŻYJE MĘŻCZYZNA

W sobotę, 3 lipca o godz. 16.25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o przygnieceniu mężczyzny przez podnośnik hydrauliczny na terenie budowy mostu kolejowego w miejscowości Wronki.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Dodatkowo na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę, który został przygnieciony przez ramię podnośnika hydraulicznego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu pneumatycznego do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pod ramienia podnośnika, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej wspólnie z ratownikami ZRM i LPR (prowadzenie resuscytacja krążeniowo-oddechowej) oraz wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR.
Niestety będący na miejscu zdarzenia lekarz po długotrwałej resuscytacja krążeniowo-oddechowej stwierdził zgon mężczyzny.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (27 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec LPR, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Źródło i zdjęcie: KP PSP Szamotuły

25 lipca 2021 18:07
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wypadeknabudowie, ospamica, wronki,