OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Wronki – Tragedia na drodze! Nie żyje mężczyzna

W środę, 9 grudnia o godz. 22.53 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Wronki na ul. Nowowiejskiej.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który uderzył w bok pojazdu osobowego. Pojazdy znajdowały się na prawym pasie ruchu. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się uwięziona wewnątrz samochodu osobowego, natomiast kierujący i pasażerka opuścili pojazd ciężarowy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, odciągnięciu samochodu osobowego, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe za pomocą sprzętu hydraulicznego, wydobyciu poszkodowanego z pojazdu i przekazaniu pod opiekę ratowników ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręceniu zaworu instalacji gazowej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Niestety, będący na miejscu zdarzenia ratownicy ZRM, ze względu na liczne obrażenia ciała odstąpili od udzielania pierwszej pomocy, a przybyły na miejsce Prokurator stwierdził zgon mężczyzny.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 184 został wstrzymany – Policja wyznaczyła objazdy, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Źródło i zdjęcia: PSP Szamotuły

18 grudnia 2020 10:43
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: tragedianadrodze, ospamica, wronki,