OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Wronki – wypadek drogowy

W środę, 5 lutego o godz. 18.42 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów w miejscowości Wronki na ul. Mickiewicza.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Policje i Zespół Ratownictwa Medycznego..
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. W wyniku zderzenia pojazdów doszło do potrącenia dwóch kobiet, które znajdowały się na chodniku, zostały one lekko poszkodowane. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, termoizolacja), rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostały na miejscu zdarzenia – nie wymagały hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Zdjęcia: OSP Amica, OSP Wronki

7 lutego 2020 19:34
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: wronki, ospamica, wypadekdrogowy,