OSP Wierzchoniów Ochotnicza Straż Pożarna Wierzchoniów

Wstąpienie do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Dnia 16,01,2015 jednostka Ochotniczej Straży w Wierzchoniowie doczekała się włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

  Najwieksza zasługa nalezy się prezesowi OSP Wierzchoniów Waldemarowi Wójcikowi, bowiem to on włożył najwiecej wysiłku w przygotowaniu zespołu, sprzętu oraz całej papierologii potrzebnej do wstąpienia w szeregi KSRG.

Jeszcze 2 lata temu szanse na ten powodzenie tego projektu były mizerne, lecz były osoby które nie odpusciły,powoli dążyły do sukcesu czego jest teraz owoc. W ciągu roku nasza jednostka wzbogaciła sie o lekki samochód Renault Mascott GLBARt 1/2,5/100 ktory teraz razem ze
STAR-em 266 GBA 2,5/16 twórzy siłę napędową drużyny,ponadto jednostka została doposarzona w najpotrzebniejsze sprzęt.


  W towarzystwie nadbryg. Tadeusza Milewskiego,st. bryg. inż. Zbigniewa Czępińskiego, oraz  st. bryg. Grzegorza Podhajnego ok. godziny 16,30 na ręce prezesa Waldemara Wójcika zostł złożony oficjalny dokument zatwierdzenia nas w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym, po czym zostało przeprowadzone zebranie walne, na którym też zostały wprowadzone zmiany w zarządzie.

Radości nie było końca, lecz wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego ,iż przed nami wiele nowych wyzwań, większa odpowiedzialność oraz nowe cele, które już jako zespół KSRG będziemy starali się osiągnąć.

Dziękujemy osobom spoza OSP Wierzchoniów, które przyczyniły się do naszego sukcesu bo doceniamy każdą cegiełke jaka wmacniała nasze działania.

Czuwaj !

/grzybek1138

18 stycznia 2016 16:13
Udostępnij na Facebooku