OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Wybuch gazu w budynku wielorodzinnym w Gierałcicach

Do wybuchu gazu doszło w niedzielę przed północą w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Opolskiej w Gierałcicach, niedaleko Wołczyna, na Opolszczyźnie. 
  
Jak infomuje serwis Kluczbork 112, przybyli na miejsce zdarzenia strażacy, w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania, następnie podali dwa prądy wody w natarciu na palące się mieszkanie.  
 
Pomocy medycznej udzielono dwóm osobom, jedna z nich - 23-latek z poparzeniami przetransportowany został do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego, skąd następnie przetransportowany został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznej placówki w Siemianowicach Śląskich.

Straty spowodowane pożarem wstępnie oszacowano na kwotę 50 tysięcy złotych, a uratowane mienie to kwota 100 tysięcy złotych. 
Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu, zostało kompletnie zniszczone, siła wybuchu była tak duża, że w mieszkaniu wyleciały wszystkie szyby.

Na miejscu zdarzenia pracowało 11 zastępów straży pożarnej w sile 45 ratowników, 2 zespoły ratownictwa medycznego oraz 2 patrole policji.


(źródło i fot: Kluczbork 112)

11 lutego 2019 13:15
Udostępnij na Facebooku