OSP Siemczyno Ochotnicza Straż Pożarna Siemczyno

Wycieczka MDP do WSP BUDOWO

Dnia 13 marca 2016 r nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza udała się z wycieczką do WSP Budowo. Spotkanie było bardzo interesujące i ciekawe.
Relacja z przebiegu spotkania :
"Po przybyciu na miejsce zostaliśmy zaproszeni na stołówkę, gdzie wraz ze strażakami wypiliśmy herbatę i porozmawialiśmy o pracy zawodowego strażaka. Po pogadance udaliśmy się do dyżurki, gdzie pokazano nam sposób przyjmowania zgłoszeń i alarmowania. Następnie udaliśmy się do garażu, gdzie czekał nas niezwykły pokaz sprzętu i możliwości najlepszego wozu bojowego w powiecie :)! Strażacy omówili funkcjonowanie sprzętu i przygotowali pokaz funkcjonowania poduszek pneumatycznych. Mieliśmy okazję założyć AODO oraz wziąć na plecy wentylator do gaszenia pożarów traw. Następnie wsiedliśmy do wozu jak prawdziwi strażacy i wyjechaliśmy za garaż, gdzie pokazano nam możliwość bojowe sprzętu.
Min. Obsługę najaśnicy, funkcjonowanie szybkiego natarcia, całej zabudowy. Cały sprzęt wywarł na nas ogromne wrażenie :) Po tym pokazie wróciliśmy do strażnicy. Na świetlicy czekało na nas szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Pokazano nam sposób używania noszy próżniowych oraz kamizelki KED. Mogliśmy poćwiczyć na fantomie wykonanie RK-O oraz obsługi defibrylatora. Na koniec każdy mógł sprawdzić skuteczność udzielanej pomocy. "

OSP SIEMCZYNO składa serdeczne podziękowania za przygotowanie pokazu i za przesympatyczne przyjęcie i rozmowy. Dziękujemy Komendantowi WSP BUDOWO oraz Strażakom WSP BUDOWO.
Serdeczne dzięki :)

 

Relację przygotował:

Dh.Hubert Słowiński

18 marca 2016 15:25
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: strażnica, pożar, strażacy, WSP, pp, budowo, straz,