OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Wycieczka rowerowa MDP i DDP

W ostatnią niedzielę, tj. 4 sierpnia 2019 roku postanowiliśmy spędzić wspólnie czas wraz z Młodzieżową oraz Dziecięcą Drużyną Pożarniczą. Podjęliśmy próbę zorganizowania wycieczki rowerowej, jednak, gdy już mieliśmy ruszać, start przeszkodziła nam ulewa. Mimo niesprzyjającej przez chwilę pogody, wycieczka się udała. Gdy zaczęło się wypogadzać, ruszyliśmy w dwie trasy.
Dziecięca Drużyna Pożarnicza wraz z opiekunami miała do pokonania krótszy odcinek, zwiedzając przy okazji podczas krótkich postojów m.in. leśniczówkę w Ostrowie oraz rezerwat przyrody Czapliniec.
Z kolei starsza grupa, MDP, wybrała się w przeciwną stronę. Pojechali w kierunku Linówca, przejeżdżając obok zabytkowego drewnianego kościoła, następnie przez Mlecze aż do miejscowości Mrówki. Postój odbył się w przy Agroturystyce „Mrówkoraj". Po krótkim odpoczynku wróciliśmy inną drogą do remizy.
Po ponad dwóch godzinach jazdy, MDP i DDP spotkały się w remizie, gdzie już starsi druhowie przygotowywali pyszne kiełbaski z grilla. Mimo aktywnego wypoczynku, najmłodsi dalej chętnie biegali po boisku czy bawili się na placu zabaw jeszcze przez dłuższą chwilę.
Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc w organizacji wycieczki oraz wspólną opiekę nad przebiegiem wyprawy.

9 sierpnia 2019 09:07
Udostępnij na Facebooku