OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Wykolejony pociąg towarowy we Wronkach

W czwartek 10 maja o godz. 16.14 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wykolejeniu się pociągu towarowego w miejscowości Wronki.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, Policja, Straż Miejska oraz Pogotowie Energetyczne.
Dyżurny poinformował dyspozytora PKP o zdarzeniu i polecił wyłączyć napięcie w trakcji kolejowej.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali częściowo wykolejony skład pociągu towarowego, który przewoził węgiel. Lokomotywa i siedem wagonów, które znajdowały się na moście kolejowym nad rzeką Wartą, nie uległy uszkodzeniu. Dwanaście środkowych wagonów z węglem uległo wykolejeniu (część wagonów została zmiażdżona), natomiast końcowe dziesięć wagonów nie uległo uszkodzeniu.
Uszkodzeniu uległa infrastruktura kolejowa.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, częściowemu zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 182, przebiegającej pod wiaduktem kolejowym, przeszukaniu torowiska oraz nasypu kolejowego pod kątem wykluczenia osób poszkodowanych i postronnych.
W trakcie prowadzonych działań zasilanie trakcyjne zostało odłączone przez pracowników PKP.
Na miejsce akcji przybył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach, Dowódca JRG Szamotuły, Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Komendant Policji we Wronkach, Burmistrz Miasta i Gminy Wronki, Prokurator oraz Straż Ochrony Kolei.
W działaniach ratowniczych brało udział 7 zastępów (28 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, Prokurator, Pogotowie Energetyczne, Straż Miejska oraz Straż Ochrony Kolei.

 

Źródło: szamotuly.psp.wlkp.pl / Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Amica

Więcej zdjęć: http://mojewronki.pl/2018/05/12-wagonow-wypadlo-z-torow-foto-film/

http://mojewronki.pl/2018/05/dzwigi-podniosly-wagony-foto/

http://mojewronki.pl/2018/05/kolejarze-pracuja-czesc-pociagow-odwolana-foto/

http://mojewronki.pl/2018/05/tor-ponownie-otwarty-kolejarze-przywrocili-droznosc/

https://photos.google.com/share/AF1QipPVlY0mjplgo-9z1iLxmTT4jnPpYSaY2rhXpYG49-p4LXDt4jGnfvqdhGKZ4VM0Uw?key=T1lpZGg5NXZiSDl5MDBGdXVkVFdURVN4TlNrNERB

13 maja 2018 22:22
Udostępnij na Facebooku